Kaip išsaugoti žaliuojantį daržą net per didžiausius karščius?


Lietuvoje per neilgą šiltąjį metų laiką stengiamės ne tik kuo daugiau praleisti laiko gražiame ir žaliuojančiame kieme, bet ir užauginti kuo gausesnį derlių ar pasirūpinti, kad kiemo augalai gautų pakankamai drėgmės karštomis dienomis. Pasaulyje nuolat išrandamos įvairios laistymo sistemos, lengvinančios sodininkų gyvenimą. Vis dėlto, nors parduotuvėse pasirinkimas kaip niekuomet didelis, išsirinkti sau tinkantį variantą gali būti sunku.

„Vasarą Lietuvoje niekas nemėgsta būti namuose, nes tamsoje ir pilkame peizaže praleidžiame turbūt bene 200 kitų likusių dienų metuose. Visi norime turėti gražų ir žaliuojantį lauko sodą ir daržą, tačiau ne visuomet tam randame jėgų ir laiko, o kartais ir nepagalvojame, kad yra sukurtų sprendimų, kurie itin palengvina lauko priežiūrą“, – sako „MOKI VEŽI“ marketingo vadovas Nerijus Višinskas.

Paprastas, bet patikimas ir taupus

Vienas paprasčiausių ir klasikinių būdų – skylėmis mušta guminė lauko žarna. Visgi, šio paprasto ir patogaus principo pagrindu sukurta nemažai šiuolaikinių laistymo sistemų, patobulinusių šį modelį: užtikrinamas taupus vandens naudojimas, specialios labirintinės žaros technologijos su turbulentiniu vandens tekėjimu, užtikrina, kad drėkinimo galvutės neužsikimš.

„MOKI VEŽI“ ekspertai pastebi, kad viena populiariausių tokių sistemų galinti padengti iki 40 m². Ji labai paprasta naudoti: drėkinimo galvučių technologija užtikrina paprastą ir greitą instaliavimą kartu su stabilia vamzdžių jungtimi, nereikalaujant jokių papildomų prietaisų.

Sprendimų galima rasti ir balkonams

Vaisių, daržovių ar kitokios floros auginimas balkone šiuo metu itin populiarėja. Tinkamai pasirinkus augalus tai gali tapti viena jaukiausių jūsų namo ar buto vietų. Tokioje mažoje ir kompaktiškoje erdvėje laistymas bei priežiūra gali būti itin nepatogūs, bet yra sukurta specialių sistemų net ir tokioms netradicinėms vietoms.

„Specialiai augalų laistymui balkonuose ir vidaus kiemuose rinka siūlo vazonų ir lovelių laistymo sistemų rinkinius, kurie itin lengvai naudojami ir taupo vandenį. Pagrindinis agregatas prijungimas prie paprasto čiaupo naudojant žarną, o augalų vazonai yra tiksliai ir atskirai laistomi naudojat vamzdžių sistemą su lašinimo galvutėmis“, – papildo „MOKI VEŽI“ ekspertai.

Išvykus padės elektroniniai laikmačiai

Tikriausiai kiekvienas, namuose auginantis gėles, ne sykį susidūrėme su situacija, kuomet norint išvykti ilgesniam laikui tenka prašyti artimųjų ar draugų pagalbos, kad palaistytų augalus. Visgi, šiais laikais tikrai galima automatizuoti ir laistymą: tai padės ne tik sutaupyti laiko, bet ir vandens.

„Klasikinis elektroninis laistymo sistemos laikmatis suteiks galimybę Jūsų augalus laistyti reguliariai ir organizuotai. Kol ilsėsitės atostogose jūsų gėlės žydės, o žolė žaliuos. Paprastai nustatysite norimą laistymo pradžios laiką ir trukmę, o elektroninė sistema padarys visą likusį darbą“ – tęsia „MOKI VEŽI“ ekspertai.

Komentarai