Pomidorų auginimas


Pomidorai yra vieni iš populiariausių daržovių, kurias galima auginti savo sode ar net balkone. Jie yra ne tik skanūs, bet ir turtingi vitamino C ir lycopeno, kuris yra antioksidantas, apsaugančias nuo laisvųjų radikalų.

Prieš pradedant auginti pomidorus, reikia pasirinkti vietą, kur jie gaus daug saulės ir gerai drenuojamą dirvą. Pomidorai geriausiai auga temperatūroje nuo 20 iki 30 laipsnių Celsijaus. Jei auginama sode, reikia paruošti dirvą, pridėjus komposto ar durpių, siekiant pagerinti dirvožemio kokybę.

Pomidorai gali būti auginami tiek atvirame lauke, tiek vazonuose ar konteineriuose. Jei auginate atvirame lauke, reikia pasirinkti saikingai vandeningas, kad neužmuštų šaknų sistemos, ir pasirinkti gerai drenuojančią dirvą. Jei auginate vazonuose ar konteineriuose, reikia pasirinkti gerai drenuojančią ir gerai laisvai tekančią dirvą.

Pomidorai gali būti auginami iš sėklų arba iš auginių. Auginant iš sėklų, reikia pasirinkti žemesnę temperatūrą, kad iškiltų sėklos. Auginant iš auginių, reikia pasirinkti stipresnius augalus. Pomidorų auginimas iš auginių yra greitesnis, tačiau reikia atsižvelgti į tai, kad reikia vandens ir maisto.

Pomidorai turi būti reguliariai laistomi ir tręšiami, kad augtų stiprūs ir sveiki. Reikia pasirinkti gerai drenuojančią dirvą ir reguliariai laistyti, kad augalai būtų gerai aprūpinti vandeniu.

Pomidorai taip pat reikalauja reguliarios priežiūros, tokios kaip krūmų formavimas ir iškirpimas. Reikia iškirpti nereikalingus ūglius ir formuoti krūmą, kad būtų suteikta pakankamai vietos augalų vystymuisi.

Komentarai