Vasaros perkamiausių vaisių krepšelyje: arbūzai, bananai ir persikai


Vasaros vaišių stalas be sultingų vaisių ir prisirpusių uogų sunkiai įsivaizduojamas. Perkamiausi vasaros vaisiai: arbūzai ir bananai, įvairūs kauliavaisiai (persikai, nektarinai, abrikosai, trešnės), apelsinai ir citrinos, obuoliai bei ananasai. Prekybininkai atskleidžia, kur yra „skinamas“ tiek vasarą, tiek ištisus metus Lietuvos parduotuvėse siūlomas šviežių vaisių derlius. 

 „Vasarą kasdien parduodame po 70.000 kilogramų arbūzų ir per 48.000 kilogramų bananų. Mėgstamiausias lietuvių vaisius yra bananai, kurie paklausūs ištisus metus ir jų rasime kone kiekvieno pirkėjo krepšelyje, tačiau vasarą vis dėlto karaliauja arbūzai. Šiuo metu jų paklausa yra pasiekusi piką ir išaugusi net iki 10 kartų, lyginant su kitais mėnesiais.

Tradiciškai šiltuoju metu laiku yra populiarūs įvairūs kauliavaisiai, o šią vasarą itin mėgstamos trešnės. Taip pat šią vasarą į paklausiausių šviežių vaisių dešimtuką įkopė ir ananasai“, – pasakoja Vilma Drulienė, didžiausio šalyje prekybos tinklo „Maxima“ komercijos vadovė.

Citrusiniai vaisiai – apelsinai, mandarinai, citrinos – populiaresni šaltesniu sezonu.

Kaip teigia „Maximos“ atstovai, siekiant užtikrinti vaisių kokybę ir jų šviežumą, skirtingu metų laiku, priklausomai nuo to, kur tuo metu vyrauja vaisių sezonas, garantuojantis geriausią vaisiaus skonį, vaisiai yra gabenami iš skirtingų pasaulio šalių. Pavyzdžiui, šiuo metu „Maximos“ lentynose puikuojasi arbūzai iš Ukrainos, Rusijos ir Graikijos, kur jie šiuo metu yra geriausios kokybės ir skonio. Pavasarį arbūzai yra tiekiami iš Irano ir Graikijos, kur anksčiausiai prasideda jų sezonas. „Dėl itin prasto šiųmečio arbūzų derliaus Vengrijoje, Rumunijoje ir Bulgarijoje, atsisakėme jų, nors vidurio Europos arbūzai yra populiarūs ir mėgiami prekybininkų dėl žemos kainos, tačiau šįmet jų kokybė mūsų netenkina“, – teigė V.Drulienė.

Nuolat rūpindamasis pirkėjams siūlomų produktų kokybe, prekybos tinklas „Maxima“ dar pernai atnaujino ir sustiprino vaisių ir daržovių kokybės standartą. Jis taikomas tiek prekybos tinklui ir jo parduotuvėms, tiek daržovių ir vaisių tiekėjams. „Esame žymiai suintensyvinę daržovių ir vaisių kokybės stebėseną ir atliekame nuolatinius kokybės bei skonio vertinimus tiek logistikos sandėliuose, tiek ir kiekvienoje parduotuvėje. Išsikėlėme ir laikomės aukščiausių reikalavimų, kad mūsų pirkėjus pasiektų tik švieži, skanūs ir kokybiški vaisiai bei daržovės“, – tvirtino „Maximos“ komercijos vadovė V. Drulienė.

Afrikietiškus apelsinus jau netrukus pakeis atkeliausiantis šviežias citrusinių vaisių derlius iš Ispanijos bei Graikijos, o žiemą dažniausiai valgome iš Maroko, Egipto, Italijos ir Ispanijos atsivežtus apelsinus bei mandarinus. Raudonosios vynuogės pavasarį į „Maximos“ parduotuves yra tiekiamos iš Pietų Amerikos – Čilės ir Peru – rudenį – iš Pietų Europos – Italijos bei Ispanijos.

„Mūsų tikslas yra ne tik užtikrinti kiekvieno pirkėjo poreikius atitinkantį vaisių ir daržovių asortimentą visose „Maximos“ parduotuvėse, bet ir garantuoti, kad pirkėjus pasiektų šviežiausios ir geriausiai sunokusios gėrybės iš tos pasaulio šalies, kurioje jie tuo metu skaniausi. Todėl prekybos tinklo įvežamų vaisių geografija aprėpia tiek Lotynų Ameriką, Afriką, tiek ir Pietryčių Aziją – vaisiai į mūsų lentynas atkeliauja iš tų šalių, kuriose tuo metu būna jų sezonas“, – teigia V. Drulienė.

Mėgstamiausių „Maximos“ pirkėjų vaisių dešimtuke dominuoja egzotiški vaisiai, kurių Lietuvoje užauginti negalime dėl klimato sąlygų. Tačiau tarp populiariausių vaisių patenka ir Lietuvos ūkininkų užauginti obuoliai. Jie „Maximos“ lentynose puikuojasi ištisus metus, tačiau ima karaliauti tik vėstant orams, pavyzdžiui, žiemos mėnesiais lietuviškų obuolių yra parduodama keturiskart daugiau nei rugsėjį ar lapkritį.

Šiuo metu „Maxima“ asortimentą sudaro virš 80 rūšių vaisių ir uogų.

Kasmet „Maximos“ parduotuves pasiekia iš daugiau nei 50 įvairių Lietuvos ūkių tiekiami vaisiai.

Komentarai